خانه / خرید فرش / بهترین رنگ فرش ماشینی

بهترین رنگ فرش ماشینی

در خرید فرش ماشینی معمولا علاوه بر طرح و نقش های فرش ماشینی نکته قابل تامل انتخاب بهترین رنگ فرش ماشینی است و برای بسیاری از خریداران فرش ماشینی این نکته خائز اهمیت است که برای دکوراسیون خونه چه فرشی بخرم ؟ یا رنگ فرش رنگ سرمه ای خوب است یا فرش کرم رنگ ؟ فرش تیره یا روشن ؟ یا مثلا فرش سرمه ای با چه مبلی ست میشه ؟ فرش رنگ روشن در در کوراسیون منزل چه نقشی داره ؟ فرش افشان کرم با چه مبلی ست میشه ؟ و … همه این سوالات می تواند در انتخاب رنگ فرش موثر باشد.

در این مطلب به بررسی انواع رنگ در فرش ماشینی پرداخته ایم.

رنگ کرم در فرش ماشینی

فرش ماشینی کرمی
یکی از رنگ های محبوب در فرش رنگ روشن ، رنگ فرش کرمی می باشد. فرش کرمی رنگ علاوه بر زیبایی خاصی که دارد می تواند برای مشتریان فرش ماشینی علاقه مند به رنگ سفید جایگزین مناسبی باشد.

همچنین فرش کرمی رنگ توانایی بالایی برای ست شدن با بقیه رنگ های دکوراسیون منزل دارد.

شاید تنها رنگی که کمترین هارمونی و زیبایی را با رنگ فرش کرمی دارد رنگ زرد است، بنابراین اگر مبلمان شما زرد رنگ است پیشنهاد ما این است که سراغ فرش های با رنگ غیر کرمی بروید.

برای خانه ها و اتاق هایی که مساحت کمتری دارند رنگ کرمی فرش باعث می شود که فضای اتاق بزرگ تر جلوه داده شود. بنابراین در اتاق های با مساحت کم برای ست کردن مبلمان از فرش کرمی رنگ استفاده نمایید.

در مورد روشنایی هم فرش کرمی رنگ می تواند بسیار موثر باشد.

در مکان ها و اتاق های با نور کم فرش کرمی رنگ سبب می شود که اتاق روشنتر دیده شود.

 

فرش مشهد کرم رنگ

فرش مشهد کرم رنگ و تفاوت با بقیه شرکت های بافت فرش
در خرید فرش ماشینی بعد از بررسی جدیدترین فرش های ماشینی، پرفروش ترین طرح فرش ماشینی ؟ رنگ فرش سال ؟ و بررسی انواع طرح ها در فرش ماشینی نوبت به بهترین رنگ فرش ماشینی می رسد ؟ در مقالات قبلی مطالبی را تحت عنوان رنگ های فرش ماشینی بررسی کردیم.

درادامه این مقاله سعی می کنیم با تفاوت رنگ فرش کرمی فرش مشهد (فرش مشهد، فرش نگین مشهد، فرش زمرد مشهد) با رنگ کرمی بقیه تولید کنندگان فرش ماشینی بپردازیم.

نکته اساسی که در نخ کرم رنگ فرش در سه برند اصلی مجموعه فرش مشهد (کارخانه فرش مشهد، کارخانه فرش نگین مشهد، کارخانه فرش زمرد مشهد) با سایر تولید کنندگان فرش ماشینی هست، ثبات رنگ در نخ کرمی فرش مشهد می باشد.

گروه تولیدی کارخانه جات فرش مشهد به واسطه دارا بودن کارخانه رنگ رزی مستقل این توانایی را دارد که برای مدت زمان طولانی نخ کرم را با شید ثابت تولید کند. در حالی که این امر برای بقیه تولید کنندگان میسر نیست.

اهمیت نخ کرم در فرش به این علت است که تغییر رنگ کرمی فرش به یک درجه کمتر یا بیشتر (که به اصطلاح به آن شید نخ فرش می گویند) سبب ناهماهنگی رنگ فرش در بازه زمانی کوتاهی مدت می شود.

فرش مشهد کرمی

در فرش نگین مشهد معمولا از رنگ کرم در فرش ها استفاده میشود، با این تمهید که اگر مشتری بعد از گذشت چند سال دوباره بخواهد از همان فرش و رنگ فرش خریداری نمایید با خیال آسوده از عدم تغییر در رنگ فرش قدیمی خود و ست بودن با فرش جدید خرید ماشینی را انجام دهد. این قضیه سبب اعتماد مشتریان به مجموعه فرش مشهد گردیده است.

نکته فوق برای کل مجموعه فرش مشهد، فرش نگین مشهد، فرش زمرد مشهد نیز صادق است.

با مشاهده رنگ های کرم زنگ فرش مشهد این امر مشهود است که رنگ کرمی فرش مشهد منحصر به فرد است.

اسامی کارخانه های فرش کاشان – فرش کاشان طرح افشان  – نمایندگی فرش کاشان در تهران – کارخانه فرش کاشان – فرش قیطران کاشان – کارخانه فرش قیطران – شماره تلفن کارخانه فرش کاشان – فرش ممتاز کاشان – فرش دستباف کاشان – قیمت فرش قیطران طرح فرشته – قیمت فرش قیطران طرح ترنم – عکس فرش قیطران – فرش قیطران طرح گلستان

فرش ماشینی کاشان – فرش فرهی – قیمت فرش های سپاس نور – فرش کاشان کاشان، استان اصفهان – کارخانه جات فرش کاشان استان اصفهان، کاشان – فرش قیطران کاشان – اسامی کارخانه های فرش کاشان  – فرش ماشینی قیمت

فروشگاه فرش ماشینی ایران استان اصفهان، کاشان

کارخانجات فرش کاشان استان اصفهان، کاشان – فرش کاشان طرح گیسو – فرش طرح ۷۰۰ شانه – قیمت فرش  1200شانه – فرش گیسو سرمه ای – قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 – شماره تلفن کارخانه فرش کاشان – تابلو فرش کاشان –  نمایندگی فرش کاشان در شیراز – قیمت فرش 1000 شانه تراکم 3000 – فرش سپاس نور

فرش 700 شانه تراکم 2700 – گالری فرش نور – قیمت فرش ماشینی – فرش آنلاین – فرش قیطران – گیسو فرش

فرش طرح گیسو – قیمت فرش ماشینی 700 شانه  – قیمت فرش 700 شانه تراکم 3000  – نمایندگی فرش فرهی

کاتالوگ فرش فرهی

تصاویر فرش فرهی  – فرش فرهی طرح سام  – فرش فرهی طرح باغ بهشت  – فرش فرهی طرح بهارستان – فرش فرهی مشهد

خرید اینترنتی فرش فرهی – کارخانه فرش کاشان – قیمت فرش ماشینی 6 متری – قیمت فرش 9 متری ماشینی 700 شانه  – فرش افق کاشان – قیمت فرش ماشینی ستاره کویر یزد –  قیمت فرش ماشینی 9 متری –  قیمت فرش ماشینی کاشان –  مدل فرش ماشینی پاتریس  – مدل فرشهای جدید ایرانی  جدیدترین فرش های ماشین

رنگ سرمه ای در فرش ماشینی و دکوراسیون منزل

معمولا خریداران فرش ماشینی سرمه ای رنگ دغدغه این را دارند که ترکیب رنگ سرمه ای فرش با دکوراسیون منزل به چه شیوه ای می باشد. و سوالاتی در این زمینه پرسیده می شود. برای مثال اینکه فرش سرمه ای با چه مبلی ست میشه ؟ به فرش سرمه ای مبل چه رنگی میاد ؟ تقارن فرش سرمه ای با مبل کرم ؟

ست شدن فرش سرمه ای با چه مبل زیباتره ؟ یا به طور کل چیدمان فرش سرمه ای به چه صورتی باشه بهتره ؟ زیبایی در فرش ماشینی سرمه ای بسیار چشمگیر است. در این بین فرش سرمه ای مشهد و فرش سرمه ای کاشان با طرح و نقش های فرش سرمه ای جدید همواره چشم های مشتریان را به سوی خود می کشند. در هنگام سفارش دادن و خرید فرش ماشینی اینترنتی ( بعد از انتخاب طرح فرش)، که چه رنگی را انتخاب کرده اید، با توجه به حاشیه و لبه دوزی آن اگر سرمه ای باشد در اصطلاح به آن فرش سرمه ایی می گویند. و اگر حاشیه و لبه دوزی فرش ماشینی کرم باشد به آن فرش، فرش کرم رنگ می گویند.

زیبایی در خرید فرش ماشینی سرمه ای

نخ سرمه ای در فرش ماشینی جزو نخ هایی است که زیاد به چشم می آید. معمولا نخ سرمه ای در فرشهایی که رنگ بندی تیره تری دارند بیشتر است تا فرشهای روشنتر، عموما در فرش های تیره یا سرد رنگهای سرمه ای، رنگ لاکی فرش ، رنگ زیتونی ، رنگ سبز و رنگ فیروزه ای فرش ماشینی بیشتر می باشد.

برای همین است که در فرش های طرح کرمان ، منظور فرش هایی است که دارای گل زیاد تری می باشند ، از نخ سرمه ایی در فرش بیشترین استفاده می شود. دلیل اینکه از نخ سرمه ای در فرش با گل زیاد استفاده می شود این است که اگر فرش ساده باشد و رنگ سرمه ای زمینه فرش باشد هنگام پا گذاشتن روی آن سایه بوجود می اورد و یا اصطلاحا جای پای آن معلوم است.

فرش ماشینی سرمه ای

برای پاسخ به این سوال که با فرش سرمه ای چه رنگ پرده ای ست میشه باید گفت در رنگ بندی خانه هایی که از رنگ تیره برای پرده استفاده کرده اند یا رنگ کابینت آشپزخانه رنگ قهوه ای یا تیره استفاده کرده همچنین برای ست فرش سرمه ای رنگ با مبل زیباتر است رنگ مبل زرشکی و قهوه ای تیره باشد. فرش ماشینی سرمه ای رنگ در ست کردن مبلمان خانه بسیار پرکاربرد است.

یکی از کارخانه هایی که در زمینه فرش 500 شانه سرمه ای بسیار موفق است کارخانه فرش زمرد مشهد ، از مجموعه کارخانه های فرش مشهد ، می باشد. برای نمونه از فرش زمرد مشهد طرح 18116 سرمه ای و فرش ماشینی سرمه ای زمرد مشهد طرح 18110 سرمه ای دیدن نمایید.

 

فرش ماشینی لاکی در دکوراسیون منزل

برای بسیاری از خریدارن فرش ماشینی رنگ لاکی فرش یا همان فرش رنگ قرمز، و فرش ماشینی زمینه لاکی بسیار محبوب است و برای ست فرش و مبل نیز حائز اهمیت می باشد. و برای بعضی از خریداران فرش نیز سوال است که رنگ لاکی چه رنگی است ؟ و در این بین متاسفانه فرش لاکی مشهد تنوع طرح کمتری را دارد.

نخ لاکی در فرش ماشینی

یکی از رنگ هایی که در فرش ماشینی بسیار اهمیت دارد رنگ لاکی یا رنگ قرمز در فرش است. در گذشته تمام فرش های دستباف نخ لاکی به عنوان رنگ گرم در طرح های گل و بلبل در فرش ، طرح شاه عباسی فرش ، طرح کلاه فرنگی، طرح بیجار در فرش ماشینی و غیره بسیار کاربرد داشت و امروزه نیز در تولید فرش ماشینی نخ لاکی بسیار خود نمایی می کند و دارای تنوع زیادی است.

به عبارت دیگر چون در فرش های ماشینی طرح های فوق که با تکنولوژی روز تولید و بافته می شود، یکی از رنگ هایی که به طبیعت زیبایی دو چندان بخشیده است رنگ قرمز در انواع گل ها پرندگان در فرش ، پروانه و … می باشد.

یکی از ویژگی های رنگ لاکی در فرش ماشینی این است که رنگ لاکی ضد خود را ندارد مثلا اگر کسی فرش ماشینی کرمی

رنگ بخرد، فرش او فرش رنگ روشن است، پس معمولا سلیقه خریدار این است که در فرش روشن رنگ تیره مثل سرمه ای نباشد،

بنابراین خریداران فرش ماشینی رنگ روشن کرمی به دنبال فرشی هستند که کمترین درصد رنگ سرمه ای در فرش داشته باشد. اما در فرش لاکی رنگ این امر صادق نیست.

فرش ماشینی لاکی

در مورد رنگ لاکی در فرش ماشینی به ندرت دیده شده است که در طرح فرشی گل و پرنده داشته باشد اما از رنگ لاکی استفاده نشده باشد. حتی در فرش های طرح سال و فرش طرح جدید.

انواع رنگ لاکی که در فرش ماشینی میبینید به صورت های رنگ لاکی کم رنگ، رنگ لاکی پر رنگ و رنگ لاکی پوست اناری در فرش هستند و همه آنها جزور رنگهای شاد در فرش محسوب می شوند.

بسیاری از خریداران فرش رنگ شاد در طرحی که دارای رنگ لاکی نباشد به دنبال رنگ جایگزین رنگ لاکی یا مشابه آن می گردند همچون رنگ روناسی در فرش ماشینی.

در بازار فروش اینترنتی و سنتی فرش ماشینی در سال های اخیر اکثر جوانان و زوج های جوان بیشتر خواهان فرش های آرامبخش تر و کرمی رنگ هستند، علت این امر با توجه به دکوراسیون منزل و ست بودن مبل با فرش و دیوار و پرده و یا ست بودن فرش با کابینت آشپزخانه و غیره می باشد.

فرش ماشینی گردویی در دکوراسیون منزل

رنگ گردویی از خانواده رنگ قهوه‌ای است و رنگ قهوه‌ای با انواع مبلمان هماهنگی دارد. همچنین برای خلق هر حالتی در فضای خانه می‌توانید به نحوی از قهوه‌ای کمک بگیرید. برای مثال در یک اتاق بی‌روح حضور رنگ قهوه‌ای ملایم و گرم احساس آرامش و راحتی را به آن اتاق می‌بخشد و یا در یک اتاق آفتاب‌گیر به‌کار بردن یک قهوه‌ای تیره و شفاف می‌تواند جلوه بی‌نظیری داشته باشد. از آنجایی‌که رنگ آبی هم مکمل خوبی برای رنگ گردویی است برای ایجاد تفاوت و نوآوری می‌توانید از رنگ آبی استفاده کنید و فضایی بسیار شیک و خاص را طراحی کنید.

اضافه کردن یک فرش یا قالی، سریعاً دکوراسیون محیط منزل شما را متحول می‌کند و ارزش و سطح زیبایی آن را چندین درجه افزایش می‌دهد. فرش ماشینی دنیای فرش طرح ملوری زمینه گردویی جز طرح‌های جدید فرش ماشینی است که طراحان آن را با توجه به نیاز روز جامعه و برای هماهنگی با چیدمان مدرن خانه‌های امروزی طراحی کرده‌اند. با توجه به طراحی خاص و زیبای ملوری و رنگ زمینه گردویی آن، دست شما برای ایجاد هارمونی میان لوازم منزل کاملاً باز است.  .

فرش آبی فیروزه ای در دکوراسیون منزل

یکی از رنگ های بسیار زیبا در دکوراسیون منزل رنگ فیروزه ای است. و پاسخ دادن به سوالات متناسب آن ، فرش آبی فیروزه ای ، بسیار کمک کننده است. مانند اینکه با فرش آبی فیروزه ای چه مبلی ست میشود ؟ فرش فیروزه ای با چه پرده ای زیبا می نماید ؟ و دکوراسیون فیروزه ای با چه فرش ست میشود ؟

در کل بسیاری از مشتریان عزیز فرش، فرش ماشینی فیروزه ای را فرش آبی نیز می گویند، و در این بین فرش آبی فانتزی ، فرش آبی کاربنی و فرش آبی درباری ، یا فرش آبی سلطنتی ، مورد استقبال خریداران فرش ماشینی قرار گرفته اند. فرش فیروزه ای نگین مشهد یکی زیبایی و اصالت را در خود به ارمغان آورده است و در دکوراسیون منزل بسیار زیبا مینماید.

نخ آبی فیروزه ای در فرش ماشینی

رنگ آبی آسمانی آنهم بعد از یک روز بارانی و آسمان بدون ابر بسیار زیبا و دلنواز جلوه می کند. این جذابیت و لطافت رنگ آبی و رنگ فیروزه ای در تکنولوژی بافتن فرش نیز وارد شده است. در فرش های طرح جدید و طرح های پر فروش فرش ماشینی رنگ نخ آبی ( یا فیروزه ای ) چشمان زیادی را میرباید.

خوشبختانه امروزه در بسیاری از خانه های ما خانواده ها از رنگ های شاد استفاده می کنند و در مورد فرش ماشینی اذعان به این نکته خالی از لطف نیست که قبلا در بافت فرش ماشینی چند رنگ محدود استفاده می شد اما امروزه تنوع زیادی در رنگ های فرش ماشینی وارد شده است. که رنگ آبی فیروزه ای یا فرش آبی نفتی یکی از آنهاست.

برای دکوراسیون منزل معمولا ست فرش زمینه آبی با مبل آبی و یا موکت آبی کاربنی هارمونی خاصی به فضای منزل شما میبخشد.

درباره ی moradi

مطلب پیشنهادی

خرید پشتی سنتی

خرید پشتی سنتی

خرید پشتی سنتی پشتی های سنتی قدیم معمولا سنگین بودن تا جایی که جابجا کردن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کانال تلگراممشاهده
+