خانه / خرید فرش / فرش دستبافت گونه

فرش دستبافت گونه

فرش دستبافت گونه

امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی پیشرفت های خوبی در صنعت ایران هم صورت گرفته که از این رو همیشه در فرش ماشینی به روز ترین دستگاه های تولید و بافت فرش در ایران مشغول به کار بوده و هستند.

كارایی دستگاه تولید فرش ماشینی با ظرافت و تراكم بالا و بسیار زیادی است كه لازم به ذكر است گفته شود هر چه ظرافت و تراكم فرش ماشینی زیاد باشد فرش ماشینی به فرش دستبافت گونه نزدیك تر است. که از این بین میتوان به فرش فرش دستباف گونه مشهد ، فرش دستباف گونه کاشان ، فرش دستباف گونه تبریز ، فرش دستباف گونه نگین مشهد را می توان نام برد.

 قیمت فرش دستباف نایین  فرش دستباف قم  خریدار فرش دستباف  فرش دستباف تبریز طرح سالاری
فرش دستباف تبریز طرح ماهی  فرش شفقی تبریز قیمت  قیمت فرش دستباف ریز ماهی بیرجند  فرش دستباف دست دوم
کیفیت فرش بیرجند  قیمت فرش دستباف 6 متری تبریز  انواع طرح های فرش تبریز  خرید فرش دستباف دست دوم
فرش دستباف لاکی  فروش فرش ساروق  خرید مستقیم فرش دستباف  شرکت فرش نایین

نخ فرش دستبافت

نخ به كار رفته در این دستگاه های بافت فرش ماشینی با سایز و نمره نخهای نازکتر است (26,27) و فرش ماشینی 700شانه با سایز و نمره نخ غالبا 18 بافته و تولید میشود.

پس تا اینجا متوجه این موضوع شدیم كه فرش ماشینی تولید شده با دستگاه های گفته شده بسیار به فرش دستبافت نزدیك و میتوان گفت به نوعی فرش دستبافت گونه نام دارد.

حال میتوان به بررسی جواب چند سوال رسید كه :
دست بافت گونه بودن فرش ماشینی چه مزیتی را برای خریدار به همراه دارد؟

چرا مشتریان هنگام خرید فرش ، اغلب فروشندگان به دست بافت گونه بودن فرش ماشینی توجه زیادی دارند و توجه به این نكته چه فایده و مزیتی را برای خریدار به همراه دارد؟

بافت فرش دست بافت

برای اینكه بدانیم در خرید فرش ماشینی و فرش مشهد نكته ای كه باعث اهمیت به این موضوع شده چیست ابتدا كمی نحوه بافت فرش دست بافت را بررسی کنیم.

در فرش های دست بافت نخ پرز دور نخ تار ( نخ چله ) گره و تاب میخورد گره های خورده شده دور نخ چله عموما از دو نوع است (گره تركی ، گره فارسی ) و غالبا به همین علت است كه پشت فرش دست بافت عموما رنگ نخ پرز دیده میشود اما در فرشهای ماشینی غالبا نخ پرز یا همان نخ خاب فقط به صورت یك لایه یو(U) مانند دور نخ تار (چله) یك تاب میخورد به همین دلیل اگر پشت فرش را نگاه كنید نخ تار ( چله ) نیز قابل مشاهده است .

تفاوت فرش دستبافت و فرش ماشینی چیه ؟

قبلا از خرید فرش دستبافت گونه و برای بررسی اینکه تفاوت فرش دستبافت گونه و فرش ماشینی و فرش دستبافت در چی هست، ابتدا تفاوت فرش ماشینی و فرش دستبافت را بررسی میکنیم.

در این دو نوع بافت فرش ( فرش ماشینی و فرش دست بافت )، در فرش دستبافت نخ ها با گره ای كه بافنده فرش دستبافت میزند گره سر جای خود محكم میشود، و به دلیل این استحكام ثابت گره نخ خاب هیچ زمانی از فرش دستباف بیرون نمی آید.

فرش دستبافت گونه فرش دستبافت گونه فرش دستبافت گونه Afshan

نخ خاب

و اما در فرش ماشینی استحكام نخ خابی كه به كار رفته تنها به صورت یك لایه یو (U) مانند دور نخ تار ( چله ) گره ای سطحی خورده و با تزریق چسبی كه در ساختار فرش استفاده میشود مستحكم میشود به همین علت اگر چسب در آب حل شود با اولین شست و شوی فرش ماشینی، فرش خیلی شل می شود و امكان خارج شدن نخ خاب و باز شدن گره ی سطحی از دور نخ تار وجود دارد.

اینجاست كه توجه به نزدیك بودن فرش ماشینی به فرش دستبافت گونه اهمیت پیدا میكند كه در دستگاه های بافت فرش ماشینی گفته شده نخ خاب بافت رفتگی بیشتر و بهتری را در ساختار بافت فرش ماشینی داراست.

لذا زمانی كه پشت فرش ماشینی كه توسط دستگاه تولید شده، نگاه بیندازیم پشت فرش ماشینی همانند فرش دستبافت است و استحكام به وجود امده در فرش حاصل ساختاری است كه توسظ بافت فرش در آن به وجود آمده و نه استحكامی سطحی كه تنها توسط تزریق چسب به ساختار فرش ماشینی باشد.

خرید فرش دستبافت گونه

درنهایت آنكه فروشگاه اینترنتی فرش بست بافت نیز با ارائه ی محصولات بافته شده، فرش مشهد و بهترین فرش کاشان ، توسط دستگاه های جدید و بروز ذكر شده توانسته رتبه برتر و اعتمادی بیشتر را در زمینه فروش اینترنتی فرش ماشینی دست بافت گونه كسب كند و رضایت مشتریان گرامی خود را جلب نماید.

فروشگاه بست بافت دسته بندی فرش ترکمن

درباره ی moradi

مطلب پیشنهادی

بهترین رنگ فرش ماشینی بهترین رنگ فرش ماشینی 913394260 612x612

بهترین رنگ فرش ماشینی

بهترین رنگ فرش ماشینی در خرید فرش ماشینی معمولا علاوه بر طرح و نقش های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *