خانه / خرید فرش / فرش سجاده

فرش سجاده

فرش سجاده

برای یک مسجد و محل عبادت زیبایی و نظافت امری اجتناب ناپذیز و حتمی است، در همین راستا انتخاب کفپوش و فرش نمودن مناسب کف مسجد با استفاده از فرش سجاده ای به عنوان خریدی تقریبا ضروری و اساسی برای مسجدها و هیئت امناهای مساجد مطرح بوده است.

بیشتر بخوانید : فرش مسجدی

فروش اینترنتی فرش مسجد

انسان موجودی است فطرتا خدا پرست، و از دیر زمان مکانی را برای پرستش خالق خود اختصاص داده اند. ایجاد مکانی آرام، زیبا، پاکیزه، مطهر و روحانی از مشخصات عبادتگاه در بین تمامی مذاهب می باشد.

یکی از شاخص های بسیار مهم در این پرستش گاه ها تمیز بودن و تطهیر بودن آن است. فرش نمودن این اماکن همواره مورد توجه بوده است و در این بین مساجد با فرش سجاده ای های زیبا توانسته زیبایی دو چندانی به مسجد ها ببخشد.

فرش سجاده ای مشهد

در مساجد مسلمانان به دلیل اهمیت ویژه تمیز بودن مکان نماز خواندن با فرش نمودن آن بصورت های مختلف برا این امر مهم تایید نهاده اند.

چند دهه ای است که برای فرش نمودن مساجد فرش سجاده نگین مشهد و فرش سجاده ای کاشان وارد این عرصه شده اند و جای فرشهای بزرگ و جانمازی های سنتی که به صورت تکی بودند را گرفته اند.

فرش های سجاده ای از لحاظ تکنیک و نوع بافت و همچنین مواد اولیه و نخ خاب با دیگر فرشهای ماشینی تفاوتی ندارد. بهمین دلیل است که طرفداران زیادی را درکشور های اسلامی به خود جلب نموده است.

فرش مسجدی نه تنها در ایران بلکه در کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز بسیار پرطرفدار است و با توجه به این که ایران قطب تولید فرش ماشینی در جهان است.

این نوع تولید یعنی فرش های مناسب مسجد را به اروپا نیز برای مسلمانان کشورهای اروپایی صادر میکند.

فرش سجاده ای نگین مشهد

فرش های سجاده ای کاشان یا فرش جانمازی چون به صورت یکپارچه و بدون دوخت است بسیار مناسب وعالی برای مراکز عبادی خاصتا مساجد میباشد.

عموما ابعاد فرش های مسجدی یا همان فرش جانمازی به صورت تکی 80سانت در یک متر و بیست سانتی متر است، که این جانماز ها در بافت به صورت رولی کنار هم بافته میشوند و در رولهای 20 الی 25متری تولید و بافت میشود.

وقتی فرش مسجدی به صورت رولی پشت سرهم در صحن مسجد انداخته میشود بسیار منظم و شکیل، نما و جلوه ای زیبا به مسجد میدهد و افراد نمازگزار هر یک در جانمازی مشخص شده فردی قرار میگیرند مرتب کنار هم در یک صف که اتحاد و همبستگی را در این صفوف منظم نشان میدهد.

فرش سجاده فرش سجاده فرش سجاده          300x225

قیمت فرش مسجدی

فرش مسجد معمولا به صورت محرابی است و نقش قندیل در بالای آن ستون وسرستون در کناره های آن در فرش معمول میباشد.

مزیتی که فرش های سجاده ای نسبت به بقیه فرشها دارند این است که میتوان کل صحن مسجد را فرش کرد و نیازی به کناره اضافی نیست.

همچنین به وسیله فرش سجاده ای چون دارای محراب است و نوک قندیل آن بیانگر جهت قبله است. لذا در مساجدی که دیوار آن کج است و جهت قبله دقیق مشخص نیست این دغدغه و وسواس را برای نمازگزار برطرف میکند.

فرش های مسجدی با توجه به اندازه مسجد راست یا کج بودن دیوارها یا محراب مسجد وبدون هیچ محدودیت ساختار هندسی مکان این قابلیت را دارد که متناسب با پلان مسجد بافته شود.

فرش مسجدی مشهد و فرش کاشان در رنگها ونقشهای مختلف بافته میشود تا با توجه به ساختار و دکوراسیون مسجد میتوان رنگ و طرح فرش مسجدی مورد پسند را انتخاب کرد و به زیبایی و هماهنگی نمای دکوراسیون داخلی مسجد افزود.

فروشگاه اینترنتی فرش سجاده ای مشهد با تدارک بهترین فرشهای مسجدی از فرش های کاشان و فرش های مشهد با تولید مستقیم کارخانه فرش و قیمت درب کارخانه فرش سجاده در خدمت مساجد می باشد.

با فرش ترکمن آشنا شوید

فروشگاه فرش سجاده ای

برای مشاوره جهت خرید و فرش کردن مسجد میتوایند با شماره تلفن فروشگاه اینترنتی فرش سجاده ای تماس بگیرید.
فرش سجاده ای مسجدی علاوه بر کمک به نظافت عبادتگاه مسلمانان میتواند زیبایی دو چندانی به مسجد و کف پوش مسجد ببخشد. برای مساجد با توجه به اهمیتی که مسلمانان به نمای ساختمان می دهند بسیار مهم است که نمای داخلی کف مسجد هم با فرش سجاده ای مسجدی به زیبایی پوشیده شود.

فرش های سجاده ای ارائه شده در فروشگاه فروش اینترنتی فرش مناسب مسجد مشهد بست بافت علاوه بر زیبایی خیره کننده در فضای مسجد می تواند در نظم و انضباط بخشیدن به صفوف نمازگذاران بسیار موثر باشد. جهت اطلاع از قیمت فرش سجاده ای مسجدی با ما تماس بگیرید.

فرش سجاده ای در مشخص نمودن جهت قبله برای نماز گزار و کسانی که تازه به مسجد آمده اند مهم است، خصوصا در بعضی از نمازخانها و مساجدی که محراب ندارند و نمازگزار نمیداند به کدام جهت نماز بخواند فرش سجاده ای میتواند بسیار راهنمای بخش باشد.

همچنین نظم و ترتیب در رنگ و طرح که فضایی مطلوب در مسجد ایجاد میکند و مهم تر از همه ایجاد نظم ومرتبی در صفوف نمازگزاران هنگام برگزاری نمازجماعت است.

از مزایای فرش سجاده ای این است که در صورت معیوب شدن سجاده به علت پارگی یا سوختگی و یا هر دلیل دیگر به راحتی میتوان آن را رفو و حتی تعویض کرد.

ابعاد فرش سجاده

درحالیکه در یک فرش 6 یا 9متری این امکان وجود ندارد مگر اینکه با یک تکه که از دیگری است رفو نمود که جای تعمیر مشهود و سبب نمای نا مناسب می گردد که در نهایت اگه قابل تعمیر نباشد باید کل فرش تعویض کرد.

ولی در فرش سجاده ای نهایتا شما یک فرش سجاده ای در ابعاد 80 سانتی متر در یک متر و بیست سانتی متر را جایگزین میکنید.

رنگ بندی یکپارچه و یک دست فرش سجاده ای فضایی صمیمی و روحانی و یک رنگ ایجاد میکند.

نصب و فرش کردن مسجد با فرش سجاده ای بسیار آسان است و مانند فرشهای بزرگ نیازی به پیدا کردن جهت خاب فرش و یا اینکه مثل پازل فرشها را کنار هم انداختن ندارد.

در تولید و بافت فرش مسجدی دست کارخانه فرش مخصوص مسجد بافنده باز است که به هر اندازه متراژ که نیاز و درخواست مسجد باشد بافت کند.

طرحهای زیبایی که در فرش سجاده ای فرش کردن مسجد وجود دارد به زیبایی دو چندان مسجد می انجامد.

طرح فرش سجاده ای جانمازی

طرح سجاده ای ویژه جانمازی به صورت تکی و قالیچه ای بافته می شود و می تواند جنس آن فرش و یا گلیم و جاجیم باشد. در خونه های سنتی نمونه این فرشهای سجاده ای جاجیمی دیده می شود.

این فرش ها در بافت سنتی خود معمولا ساده و با حاشیه ای زیبا همراه اند. اما طرح های جدید با گنبد و محراب زیبایی دو چندانی یافته است.

فرش محرابی

فرش سجاده ای طرح فرش شاه عباسی

فرش هاس سجاده ای که در قسمت فوقانی آن مزین شده به آیات قرآن می باشد و با نقشی از محراب همراه است.

این فرش های سجاده ای معمولا به صورت قالیچه ای و برای نماز گذاردن یک نفر در نظر گرفته شده اند.

فرش مسجدی طرح سجاده صف

در برخی از کناره های سجاده ای به ویژه سجاده های آناتولی چند محراب بافته شده که حتمالا این فرش ها به هنگام نماز جمعت در مسجد ها به عنوان زیر انداز جهت استفاده عموم نمازگزاران مورد بهره برداری قرار می گرفته است.

همچنین هنگام فرش کردن مسجد با فرش مسجدی این قابلیت هست که فرش را برش داد و دور ستونها را فرش کرد، که این حالت تصور فرش شدن حتی زیر ستون مسجد را به بیننده القا میکند. در حالی که برای فرشهای اندازه معمولی این امکان وجود ندارد.

با توجه به اینکه فرش سجاده ای مسجدی دارای پاخوری بسیار بالایی است، پس حتما در خرید آن باید کیفیت را بسیار مد نظر داشت.

خرید اینترنتی فرش سجاده ای

از این رو حتما با مشاورین فروشگاه اینترنتی فروش فرش سجاده ای بست بافت مشاوره نماید با تلفن های 02166974759 و 09190695763 تماس بگیرید.

خرید اینترنتی فرش

نمایندگی های فرش نگین مشهد و زمرد مشهد

نکته:

به منظور نصب یکپارچه و یکدست فرش سجاده ای داخل مسجد بهتر است تولید فرش بر طبق کف پوش مسجد باشد.

اندازه سجاده فرش ها سجاده ای دقیقا برابر با اندازه طول صف نماز بافته و نصب می گردد . البته در مورد نمازخانه ها یا مساجدی که دارای قبله متمایل هستند امکان بافت فرش هم اندازه طول صف نمازگزاران مشکل است و برای این کار بهتر است با مشاورین فروشگاه اینترنتی فرش سجاده ای بست بافت صحبت کنید.

فروشگاه اینترنتی فرش مشهد

از جمله کارخانه های بسیار با کیفیت در حوزه فرش مسجد کارخانه فرش نگین مشهد است که با تولید فرشهای با نخ صد در دصد اکریلیک بایر آلمان – تحت لیسانس شرکت درالون آلمان – اقدام به بافت فرش میکند.

نخ فرش های سجاده ای موجود و ارائه شده توسط فروشگاه فروش فرش سجاده ای اینترنتی بست بافت همگی نخ صد در صد اکریلیک هیت ست شده بدون پر می باشند.

در خرید فرش سجاده ای هیچگاه کلاه قیمت پایین فرش سرتان نرود، فرش های بافته شده از جنس نخ پلی استر و یا الیاف BCF داری مرغوبیت و کیفیت پایین هستن و بعد از چند ماه ظرافت و طراوت رنگ خود را از دست می دهند. و فرشهای بعد از گذشت مدتی نمایی کهنه به خود میگیرند.

فرش های مشهد ( فرش نگین مشهد و فرش زمرد مشهد و فرش مشهد ) به این علت که واحد رنگرزی فرش داخل خود کارخانه فرش مشهد می باشد دارای ثبات رنگ فوق العاده بالایی هستن.

به تراکم فرش بسیار دقت کنید. سعی کنید برای خرید اینترنتی فرش سجاده ای مسجد از شانه فرش کمتر از 500 استفاده نکنید و تراکم فرش حداقلی برای خرید فرش سجاده ای مسجدی کمتر از 1000 نباشد. در خرید فرش مسجدی حتما این نکته را مد نظر داشته باشید.

فرش های سجاده ای مشهد و فرش نگین مشهد و فرش زمرد مشهد با توجه به آخرین تکنولوژی های روز بافته می شوند و تمامی استانداردهای فرش را در زمینه فروش فرش سجاده ای دارا می باشند.

بیشتر بخوانید : https://bit.ly/2ZV372g

درباره ی moradi

مطلب پیشنهادی

قیمت فرش ماشینی قیمت فرش ماشینی         310x165

قیمت فرش ماشینی

قیمت فرش ماشینی قیمت فرش ماشینی مشهد و قیمت فرش ماشینی کاشان : برای آگاهی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *