خانه / دکوراسیون منزل / فرش چند متری بخرم؟

فرش چند متری بخرم؟

فرش چند متری بخرم؟

برای خریداران فرش هموراه این سوال مطرح بوده که فرش چند متری بخرم ؟ یا اندازه مناسب فرش برای دکوراسیون منزل چه ابعادی هست ؟ بر اساس اندازه فرش چیدمان فرش در پذیرایی چگونه باشد ؟ و سوالاتی از این قبیل…

در این مقاله سعی کرده ایم به سوال فرش چند متری بخرم جواب بدهیم و با توجه به آن بتوانید چیدمان فرش و مبل و یا دکوراسیون فرش مناسبی برای منزلتان تدارک ببینید.

فرش چند متری بخرم؟

دکوراسیون منزل

برای فرهنگ مردم خاورمیانه انتخاب فرش و استفاده از آن به عنوان یکی از عناصر تشکیل دهنده دکوراسیون یکی از موارد مهمی است که زیبایی و تناسب دکوراسیون فرش و مبلمان منزل بسیار به آن وابسته است.

اینکه چه فرشی را برای کدام دکورارسیون و مبل انتخاب کنیم و فرش چه ابعادی داشته باشد . چه مقدار از فضای دکوراسیون منزل را اشغال کند عامل مهمی است که گاها از سوی کسانی که قصد خرید فرش را دارند به اشتباه انتخاب می‌شود.

فرش چند متری بخرم؟

اندازه مناسب فرش

قبل از اینکه وارد مقوله خرید فرش و نحوه انتخاب آن در دکوراسیون متناسب با رنگ و فضای وسایل موجود در منزل شویم، باید این نکته را در نظر داشت که برای دکوراسیون فرش و مبلمان و دیگر موارد، انتخاب‌ها ببسیار به سلیقه خودتان بستگی دارد و اینکه چه سبکی برای دکوراسیون منزلتان انتخاب کرده اید، بسیار متفاوت خواهد بود.

برای بسیاری از دکوراسیون ها میتوان انتخاب ابعاد فرش را باتوجه به مبلمان در نظر گرفت، و برای سلیقه ای دیگر قصد خرید پشتی سنتی را دارد، باید اندازه فرش را با توجه به پشتی سنتی و ابعاد کف پوش انتخاب کرد.

مثلا ممکن است فرشی که برای کاربرد در دکوراسیون سبک مدرن انتخاب می‌شود و برای این سبک مناسب است بسیار متفاوت با فرشی است که در سبک‌های کلاسیک یا سنتی آن کاربرد دارد.

پشتی سنتی

فارغ از اینکه چه سبک دکوراسیونی در نظر می گیرید، چه دکوراسیون فرش و پشتی سنتی و چه دکوراسیون مدرن و مبلمان، آنچه را که توصیه میشود حتما رعایت کنید این است که تا حد امکان تلاش کنید بر روی فرش جز میز مقابل مبلمان و پشتی ، عناصر و وسایل دکوراسیون دیگری روی فرش قرار نگیرد؛ اگر از دکوراسیون مبل و فرش استقبال می کنید بهتر است پایه‌های مبلمان هم روی فرش قرار گیرد.

در واقع پایه‌های مبل 10 تا 25 سانتی متر از فرش فاصله داشته باشد.

با محاسبه این فواصل، زمانی که مبلمان در منزل چیده می‌شود خودبه خود مساحت فرشی که متناسب با حجم منزل و نحوه مبلمان شماست به دست می‌آید و به جواب سوال فرش چند متری بخرم خواهید رسید.

حتما دقت کنید که ابتدا باید مساحت صحیح و مفید، متناسب و موردنیاز با فضا و دکوراسیون منزل را برای کاربرد فرش تعیین و سپس اقدام به خرید فرش کنید.

عدم دقت در ابعاد فرش گاها سبب میشود که بعد از پرداخت قیمت فرش و خرید فرش، پس از حمل به منزل و پهن کردن آن برای استفاده، بسیار بزرگ به نظر می‌رسد که متاسفانه این امر ناشی از همین عدم دقت کردن در ابعاد گذاری دقیق است.

مساحت اتاق و ست کردن آن با فرش

نکته مهم دیگر اینکه، مساحت و اندازه فرش را هیچ‌گاه نباید هم اندازه با ابعاد کف پوش اتاق یا فضای موردنظر انتخاب کرد؛ برای مثال اگر اتاق شما 12 متر مربع مساحت دارد انتخاب فرش 12 متری برای پر کردن این اتاق کاملا اشتباه است.

میز مقابل مبلمان به جز عسلی‌ها که باید نزدیک به مبلمان و در کنار آن‌ها باشد، تنها عنصری است که روی فرش قرار می‌گیرد.

فرش چند متری بخرم؟ فرش چند متری بخرم؟ فرش چند متری بخرم؟ floor

فرش چند متری بخرم؟

در دکوراسیون منزل باید در نظر داشته باشید که وسایل زینتی مثل مجسمه‌ها، گلدان‌ها، دیگر اشیاء دکوری، میز تلویزیون و… نباید بر روی فرش قرار گیرد.

فرش و سبک دکوراسیون مدرن یا دکوراسیون سنتی

برای بسیاری از خانواده ها مخصوصا زوج های جوان طرح فرش و سبک دکوراسیون منزل دارای اهمیت ویژه است، و با وجود اینکه مدرنیته بسیار به گوشه و کنار زندگی همه مان وارد شده است اما این موضوع، مانع از نگاه فرهنگی خانواده ها به دکوراسیون سنتی نشده است.

در ادامه می خواهیم نگاهی گذارا داشته باشیم بر دکوراسیون منزل و انتخاب و خرید فرش با توجه به قیمت فرش و سبک های سنتی و سبک مدرن دکوراسیون خواهیم داشت.

اینکه چه طرحی از فرش را انتخاب و و برای خرید فرش اقدام می کنیم، قبل از هر چیز به نوع سبکی که برای دکور منزل خود انتخاب کرده‌اید بستگی دارد.

در مرحله دوم انتخاب و خرید طرح فرش به طرح مبلمان، پرده‌ها و… بستگی دارد.

البته بخشی از انتخاب‌ها در مورد فرش سلیقه‌ای و بخش دیگر مربوط به هارمونی آن با دیگر اشیاء مورد استفاده در دکوراسیون منزل مرتبط است.

فرش چند متری بخرم؟

اگر برای دکوراسیون منزلتان طرح سنتی را در نظر دارید سراغ فرش مدرن نروید، بهتر است از میان طرح و نقش های زیبای فرش ایرانی – فرش مشهد ، فرش نگین مشهد ، فرش زمرد مشهد و یا فرش کاشان – انتخاب کنید. که برای این منظور فروشگاه اینترنتی فرش بست بافت بهترین ها را برای انتخاب خاص شما فرام آورده است.

پس از انتخاب و خرید فرش برای دکوراسیون سنتی منزل، میتوانید از پشتی سنتی هم برای زیباتر کردن دکوراسیون منزلتان بهره بگیرید.

پشتی سنتی همواره فضای دلنشینی را برای دورهمی های خانوادگی فراهم می کند.

برای دیدن پشتی سنتی میتوانید از فروشگاه اینترنتی پشتی سنتی بست بافت دیدن فرمایید.

اگر سبک غالب شما در دکور منزل سبک مدرن است بهتر است از فرش‌های مدرن استفاده کنید.

مدرن به معنای فرش‌های با طرح‌های جدیدی است که به تازگی در بازار فرش رایج شده است.

فرش چند متری بخرم؟

این فرشهای – فرش مدرن – طرح و نقش های جدید و متناسب با سبک مدرن را دارد. که گاها به صورت یک رنگ غالب روشن و چند طرح نوین در پس زمینه بافت می شود.

درباره ی moradi

مطلب پیشنهادی

خرید اینترنتی فرش فانتزی خرید اینترنتی فرش فانتزی خرید اینترنتی فرش فانتزی

خرید اینترنتی فرش فانتزی

خرید اینترنتی فرش فانتزی فرش های فانتزی در طی سالهای اخیر جایگاه ویژه ای در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *