خانه / خرید فرش / قیمت فرش ماشینی

قیمت فرش ماشینی

قیمت فرش ماشینی

قیمت فرش ماشینی مشهد و قیمت فرش ماشینی کاشان :

برای آگاهی از کیفیت یک فرش باید در مرحله اول به جنس الیاف آن دقت کرد. با توجه به اینکه در این مقاله هدف اصلی ما بررسی آخرین قیمت‌های فرش ماشینی در سطح بازار است برای آشنایی با انواع فرش ماشینی و آگاهی از تفاوت‌های آنها با یکدیگر و نیز روش‌های تشخیص کیفیت آنها و به طور کلی هرچیز دیگری که در این زمینه لازم است بدانید مطالعه مقاله «بهترین فرش ماشینی کدام است؟» را پیشنهاد می‌کنیم.

درباره فرش جهیزیه بیشتر بدانید                                                طرح های فرش نگین مشهد

سایت معتبر فروش فرش مشهد و کاشان                                    کانال اطلاع رسانی و پشتیبانی بست بافت

امروزه فرش‌های ماشینی به جزء جدانشدنی منازل بسیاری از ما ایرانیان تبدیل شده است. بخشی که معمولا بیشترین نقش را در دکوراسیون داخلی منازل ایفا می‌کند. اگرچه فرش‌های ماشینی نسبت به دستباف از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند اما هنوز هم یک کالای هزینه‌بر محسوب می‌شوند و به همین دلیل است که انتخاب یک فرش ماشینی زیبا که هم از کیفیت و دوام مناسب برخوردار باشد و هم دارای قیمتی مناسب باشد از اهمیت به سزایی برخودار است.

با توجه به افزایش چشم‌گیر تولیدکنندگان فرش ماشینی در سال‌های اخیر و تبلیغات فراوان رسانه‌ای، پیدا کردن فرشی که واقعا تمام خصوصیات یک فرش خوب را داشته باشد کار دشواری شده است به ویژه زمانی که بدانید فرش ماشینی از آن دسته کالاهایی است که از ظاهر آن نمی‌توان به کیفیت و دوام آن پی برد! بله تمام فرش‌های ماشینی موجود در بازار در ابتدا، هم از نرمی و لطافت مناسب و هم از جلوه و جلای رنگ زیبایی برخوردار هستند، اما نکته اینجا است که همین فرش ممکن است بعد از چند ماه استفاده، نرمی و لطافت خود را از دست داده و بعد از اولین شست‌وشو به یک فرش بی‌رنگ و رو تبدیل شود.

قیمت فرش ماشینی

گزارشی از آخرین قیمت انواع فرش ماشینی در بازار

مشکلاتی از قبیل چسبیدن نخ، مو و … به فرش و سختی جاروکشی، آب رفتن فرش پس از شستشو یا سرد بودن آن در زمستان و داغ بودنش در تابستان از دیگر مشکلاتی است که یک فرش ماشینی بی‌کیفیت می‌تواند به همراه داشته باشد.

حالا حتما می‌پرسید با وجود این نکات مهم چگونه می‌توان به کیفیت یک فرش ماشینی پی برد؟ به ویژه زمانی که بدانید همینکیفیت فرش ماشینی به علاوه تعداد شانه و تراکم بافت آن، دو عامل اصلی تعیین قیمت فرش ماشینی هم به شمار می‌روند.

برای آگاهی از کیفیت یک فرش باید در مرحله اول به جنس الیاف آن دقت کرد. با توجه به اینکه در این مقاله هدف اصلی ما بررسی آخرین قیمت‌های فرش ماشینی در سطح بازار است برای آشنایی با انواع فرش ماشینی و آگاهی از تفاوت‌های آنها با یکدیگر و نیز روش‌های تشخیص کیفیت آنها و به طور کلی هرچیز دیگری که در این زمینه لازم است بدانید مطالعه مقاله «بهترین فرش ماشینی کدام است؟» را پیشنهاد می‌کنیم.

در مورد شانه و تراکم فرش هم به طور خلاصه می‌توان گفت هرچه شانه و تراکم فرش ماشینی بالاتر باشد ظرافت و زیبایی آن افزایش یافته و ارزش آن بیشتر می‌شود. در جداول زیر قیمت محصولات تعدادی از شناخته‌شده‌ترین برندهای فرش ماشینی کشور قابل ملاحظه است.

قیمت فرش ماشینی قیمت فرش ماشینی قیمت فرش ماشینی twelve

گزارشی از آخرین قیمت انواع فرش ماشینی در بازار

البته معمولا فروشندگان با توجه به شرایط اقتصادی و موقعیت‌های زمانی مختلف، تخفیف‌هایی را روی این قیمت‌ها در نظر می‌گیرند که می‌توان روی آن‌ها هم حساب کرد.

نکته دیگر اینکه داشتن قیمت بالاتر یا حجم بالای تبلیغات تلویزیونی لزوما نمی‌تواند نشان‌دهنده کیفیت محصولات یک برند باشد پس حتما قبل از انتخاب محصولات یک برند تحقیقات کافی در مورد آن داشته باشید. بهترین راه تحقیق در این زمینه پرس‌وجو و بررسی تجربیات مصرف‌کنندگان قبلی محصولات آن برند است.
فرش ایرانی
قیمت فرش ماشینی از آن جهت که فرش ایرانی همیشه بر سر زبان ها بوده و هست مهم شده است و این موضوع باعث شده تا ایرانیان بتوانند با استفاده از صنعت فرش کسب و کاری تازه راه بیندازند و تجارت داشته باشند .

فرش ، یکی از اثاثیه ای است که وجودش در هر خانه ای لازم است و نمی توان از نقش آن در دکوراسیون داخلی منازل چشم پوشی کرد . به دلیل پیشرفت های چشمگیر تکنولوژی تولیدفرش ماشینی دستخوش تغییرات بسیاری بوده است و پیشرفت هایی زیادی در این صنعت به چشم می خورد .

فرش ماشینی هم همانند هر کالایی یک صنف ، اتحادیه و نظارتی برای فروش و قیمت گذاری دارد که با توجه به متوسط و میانگین قیمت تمام شده ی آن محصول عمل قیمت گذاری برای فرش صورت می گیرد .

لیست قیمت فرش ماشینی

لیست قیمت این نوع کالا باید به دلیل این که مورد استفاده همگان است روشن و واضح باشد به همین دلیل برای آن یک اتحادیه مربوطه دایر شده است و در دسترس عموم افراد قرار گرفته است .

یکی از این محصولات پر تقاضا، خرید فرش ماشینی است قیمت فرش ماشینی تحت تاثیر عوامل مختلفی متغییر است و تعیین قیمت فرش اصول و مبنایی دارد که بتوان بر اساس آن قیمت آن را تنظیم کنند و لیست قیمت را در اختیار عموم قرار دهند تا خریداران فاکتور های لازم در تعیین و تنظیم قیمت فرش را بدانند که بر چه مبنایی قیمت فرش  تعیین شده است که بتوانند خرید مطمئن تر و تضمین شده تری از نظر قیمت داشته باشند و سود جویان نتوانند قیمت فرش را بالاببرند و در این زمینه سود زیادی کنند .

فرش ماشینی امروزه به جزء جدا نشدنی منازل بسیاری از ما ایرانیان تبدیل شده است. با توجه به اینکه فرش ماشینی یک کالای هزینه بر است، انتخاب یک فرش ماشینی خوب که هم از کیفیت و دوام بالا و هم از قیمت مناسبی برخودار باشد،از اهمیت بالایی برخوردار است ضمن آنکه فرش ماشینی از آن دسته کالاهایی است که از ظاهر آن نمیتوانیم از کیفیت و دوام آن مطلع شد.

طرح و نوع طراحی فرش

نوع چله

محل بافت و منطقه بافت شده

اصالت و ظریف بودن فرش

کیفیت مواد به کار رفته

رجشمار فرش

تناسب پالت رنگها

سلیقه وبه روز بودن طرح ها

ابعاد فرش

جنس مورد نظر پسند بازار فروش باشد

تعادل در عرضه وتقاضا

فرش به دلیله اینکه یک هویت فرهنگی وهنری است و یک کار هنری برجسته است به هیچ عنوان نمیتوان برای آن ارزش و قیمت مشخص و ثابتی تعیین کرد زیرا یک هنری است که ارزش گذاری آن قیمت ندارد و بی انتهاست.

برای خرید فرش شاید به هر فروشگاه و مغازه ایی که تا بحال مراجعه کردین به شما فرش هایی را معرفی کرده اند که از نظر نقشه ، طرح ، اندازه و رنگ یکسان بوده اند اما هر کدام از نظر قیمت متغییر بوده اند و اما دلیل این تفاوت قیمت ها در چیست؟ قیمت فرش ماشینی بر اساس شانه ، تراکم و کیفیت فرش متغییر است کیفیت فرش به جنس الیاف آن بستگی دارد هر چه تراکم و شانه فرش بیشتر باشد آن فرش گرانتر و با ارزشتر است.

جنس الیاف فرش ماشینی به ۴ دسته تقسیم میشود
فرش ماشینی پشمی

فرش ماشینی اکریلیک

فرش ماشینی پلی استر

فرش ماشینی پلی پروپیلن

در حال حاضر فرش های ۱۵۰۰ شانه گرانترین فرش ماشینی ایران و جهان می باشند.منظور از شانه و تراکم، تعداد گره های بافته شده در راستای طول و عرض فرش ماشینی میباشد.

هر چه تعداد گره های بافته شده در فرش بیشتر باشد یعنی در فرش الیاف بیشتری به کار رفته است و این باعث بالارفتن الیاف مصرفی و وزن فرش میشود که تمام این عوامل باعث بالا رفتن قیمت می شود .پس نتیجه کلی این است که هر چه شانه و تراکم فرش بالاتر باشد ارزش فرش ماشینی بالاتر است .

بطور مثال قیمت فرش های ماشینی ۱۲۰۰ شانه نسبت به فرش های ۱۰۰۰ شانه بیشتر است و فرش ۱۲۰۰ شانه و ۱۰۰۰ شانه نسبت به فرش های ۷۰۰ شانه قیمت بیشتری دارند.فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه یکی از انواع این فرش ها است که هم محبوب و هم پر فروش است.

در سال ۱۳۹۴ کارخانه فرش مشهد اردهال کاشان دستگاه بافنده hcix2 را وارد ایران کرد وفرش ۱۲۰۰ شانه کاشان با تراکم ۳۶۰۰ برای اولین بار در جهان تولید شد .

کارخانه فرش مشهد اردهال با استفاده از نقشه های سنتی فرش های دستباف ، آن ها را روی جدید ترین فرش های ماشینی با بیشترین تراکم در جهان روی این دستگاه پیاده سازی کرد .

فرش مشهد اردهال ۱۲۰۰ شانه ظرافت بیشتری نسبت به فرش های با تراکم پایین تر دارد . فرش ۱۲۰۰ شانه در حال رقابت خیلی جدی با انواع فرش دستباف آمده است

در همه کشور ها به علت تورم قیمت ها هر سال یا هر چند سال یکبار ممکن است قیمت فرش افزایش یابد ، که این موضوع امری طبیعی است .

قیمت فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه کاشان

به عوامل مختلفی بستگی دارد که میتوان یکی از آن ها قیمت مواد اولیه باشد .

فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه از جدیدترین تولیدات صنعت نساجی است و خوب طبیعتا هر چیز نویی در آغاز قیمت زیادی دارد هم چنین قیمت یک محصول به عرضه و تقاضا نیز بسته است .

در شهر کاشان که از بزرگترین شهر های تولید کننده فرش در دنیا است و بیش از ۱۵۰۰ واحد تولیدی فرش وجود دارد .در حال حاضر ۴ دستگاه بافت فرش ۱۵۰۰ شانه وجود دارد که ۴ شرکت معتبر سال ها پیش آن را پیش خرید کرده اند .

به علت وجود تعداد کم دستگاه بافت فرش ۱۵۰۰ شانه قیمت آن بدون در نظر گرفتن نوع الیاف و شانه بالاتر می باشد .

قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه از قیمت دیگر فرش های ماشینی گرانتر است هم به دلیل کم بودن دستگاه و هم به خاطر تعداد شانه و تراکم بالا مصرف مواد اولیه را بیشتر خواهد کرد .

قیمت فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه

نخ خاب ۸۰ درصد از وزن فرش را تشکیل می دهد بنابراین در قیمت فرش تاثیر بسزایی دارد .وقتی برای خرید فرش ماشینی وارد بازار می شویم ، تنوع و تعداد محصولات ما رادر انتخاب فرش مردد می کند و اولین سوالی که برایمان پیش می آیداین است که کدام محصول بهتر است .

قیمت فرش ماشینی

بهتر یا بدتر بودن فرش های ماشینی هیچ پایه قطعی و دقیقی ندارد زیرا اگر محصولی به عنوان بدترین فرش تلقی شود از دور تولید کارخانه ها

حذف می شود و در بازار هیچ جایگاهی نخواهد داشت و اگر محصولی به عنوان بهترین فرش معرفی شود ، تمام تولیدات و خرید ها به آن تعلق می گیرد و

فروش محصول بشدت بالا میرود.

پس با توجه به موارد گفته شده همه محصولات موجود در بازار ، مناسب هستند و از کیفیت مطلوبی برخورداراند اما برای مکان های خاص و نیازهای مختلف

متفاوت است.

جنس الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی

یکی از عوامل مهمی که در تعیین قیمت فرش ماشینی تاثیرگذار است جنس الیاف به کار رفته در آن می باشد . امروزه فرشهای ماشینی دارای جنس های پشم ، بی سی اف ، پلی استر و اکریلیک هیت ست شده می باشند که هر کدام از آن ها دارای قیمت های متفاوتی نسبت به یکدیگر می باشند . همچنین فرش متناسب با بافته شدن هر یک از آن ها قیمت مشخصی به خود می گیرد و همچنین با تغییر رنگ ، سایز ، تراکم و شانه قیمت های متفاوتی می گیرند .

به همین خاطر هر کدام از تولید کنندگان و بافندگان فرش لیست قیمت خاص خود را دارند و فرش های ماشینی در بازار دارای قیمت های متفاوتی می باشند یکی از مرغوب ترین جنس الیاف بکار رفته در فرش ماشینی نوع پشمی آن است و بعدی اکریلیک است که از لحاظ فنی شبیه به پشم می باشد با این تفاوت که مصنوعی است و دارای خواص طبیعی نمی باشد .

در رتبه ی بعدی ابریشم مصنوعی قرار می گیرد . بعد از این ها می توان الیاف های پلی استر و پلی پروپلین و بی سی اف را نام برد که جنسشان پلاستیکی است و رنگ های در خشانی دارند . اما به دلیل اینکه ماندگاری و مقاومت ندارد از نظر قیمت در رده های پایین تری از اکریلیک و پشم قرار می گیرند .

تراکم بافت فرش های ماشینی
ازجمله موارد دیگری که در قیمت تاثیر زیادی دارد تراکم و بافت فرش است رشد تکنولوژی بافت فرش و پیشرفت دستگاه های بافت باعث افزایش میزان تراکم بافتها شده است که این میزان تراکم زیبایی منحصر به فردی را برای فرش به ارمغان می آورد و میتواند در قیمت آن هم تاثیر بگذارد

دومین عامل تاثیر گذار در تعیین قیمت فرش های ماشینی تراکم آن ها است . منظور از تراکم و شانه در فرش های ماشینی تعداد گره های به کار رفته در راستای طول و عرض آنها می باشد .

به این منظور که هر چه تعداد گره ها در یک فرش بیشتر باشد الیاف بکار رفته در آن ها بیشتر است و این به معنی بالا رفتن وزن و الیاف مصرفی در فرش است که در قیمت فرش تاثیر گذار می باشد . پس می توان گفت که شانه و تراکم با قیمت رابطه ی مستقیم دارند به این صورت که هر چه تعداد تراکم و شانه در یک فرش بالا تر باشد قیمت آن نیز بالا تر است .

توصیه های مهم
فرش های ۱۲۰۰ شانه نسبت به ۱۰۰۰ شانه و هر دوی آن ها نسبت به ۷۰۰ شانه دارای قیمت بالا تری هستند . که اگر بخواهیم آن ها را بر اساس قیمت بیان کنیم بعد از فرش های سفارشی به ترتیب ۱۲۰۰ ،۱۰۰۰ ، ۷۰۰ ، ۵۰۰ ، فرش های تبدیلی و طرح ۷۰۰ شانه قرار می گیرند . دقت کنید که در زمان خرید فرش های تبدیلی و یا طرح ۷۰۰ شانه را به قیمت فرشهای ۷۰۰ شانه به شما نفروشند .

قیمت فرش ماشینی

فرش های تبدیلی
فرش های تبدیلی به فرش هایی که به وسیله ی دستگاه های ۵۰۰ شانه بافته شده گفته می شود . اما تغییراتی به وسیله ی دستگاه روی آنها ایجاد می شود که دارای تراکم عرضی ۷۰۰ شانه می شوند ولی دارای تراکم طولی ۷۰۰ شانه نیستند و تراکم طولی آن ها برابر با ۱۵۰۰ است . همان طور که مشخص است دارای قیمتی پایین تر از ۷۰۰ شانه واقعی هستند اما فروشگاه هایی وجود دارد که آن ها را به قیمت ۷۰۰ شانه واقعی به مشتریان خود عرضه می کنند .

فرش های طرح ۷۰۰ شانه

بعضی از کارخانه ها و یا تولید کنندگان فرش ماشینی فرش های ۵۰۰ شانه را با نقشه و طرح های ۷۰۰ شانه می بافند که دارای تراکم طولی ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ هستند و این نوع از فرش ها ابتدا در دسته ی ۷۰۰ شانه ها قرار نمی گیرند و قیمت یک فرش ۵۰۰ شانه را دارا می باشند . در نتیجه برای داشتن تضمین قیمت هنگام خرید فرش ماشینی بهتر است که به فرشگاه های معتبر مراجعه کنید تا بتوانید محصول خود را به قیمت واقعی خریداری نمایید .

تاثیر اندازه در قیمت فرش ماشینی
فرش های ماشینی دارای سایزبندی های ۶متری ۹متری ،۱۲ متری و همچنین دراندازه سفارشی با توجه به سفارش مشتری قابل اجرا میباشد .هر چه فرش دارای اندازه بیشتری باشد دارای قیمتی بالاتر نیز خواهد بود و از بین فرش های گفته شده ابتدا فرش سفارشی و بعد از آن فرش ۱۲ متری ماشینی دارای قیمتی بالاتری است.

قیمت فرش ماشینی شش متری را نیز با توجه به فرش ۱۲ متری می توان تعیین کرد که قیمت فرش ۶ متری تقریبا نصف قیمت فرش ۱۲ متری می باشد این موضوع برای قیمت فرش ماشینی ۹ متری صدق نمی کند و قیمت این فرش حدودی بین فرش ۶ متری و فرش ۱۲ متری می باشد که علت وجود نداشتن قیمت حدودی آن نسبت به فرش شش متری و فرش دوازده متری ، بافته شدن پنجاه سانتی متربرزنت در کنار فرش ماشینی نه متری می باشد ، بافته شدن برزنت بر روی فرش ۹متری نیز به این علت است که برای بافت فرش ماشینی ۹ متری از دستگاه بافتی استفاده میشود که ۳ متری می باشد و بعد از بافته شدن فرش عرض آن ۲.۵ مترخواهد بود که برای کامل شدن عرض فرش جهت ۹ متری شدن آن نیاز به نیم متردیگر خواهد بود که با بافت برزنت در کناره فرش صورت میگیرد.

قیمت فرش ماشینی

تاثیر جنس نخ بر روی قیمت فرش ماشینی

برای بافت فرش های ماشینی از نخ های مختلفی استفاده میکنند که از جمله این نخ ها نخ آکریلیک هیت ست ، نخ پلی استر ، نخ آکریلیک و همچنین نخ bcf میباشد که نوع و جنس نخ تاثیر به سزایی بر روی قیمت فرش دارد .

از باکیفیت ترین نخ های استفاده شده برای فرش های ماشینی ، نخ آکریلیک هیت ست می باشد که این نخ به خاطر کیفیت بالایی که برخوردار می باشد نسبتا دارای قیمت بالاتری نیز می باشد.

تاثیر تعداد رنگ در قیمت فرش
از عوامل دیگر تاثیر گذار قیمت فرش ، تعداد رنگ می باشد که فرش های عرضه شده ماشینی معمولا با تعداد رنگ ۸ ، ۱۰ و ۱۲ می باشد هر چه تعداد رنگ بالاتر باشد فرش زیباتر و قیمت آن فرش نیز بالاتر خواهد بود.

تابلو فرش
تابلوفرش هم یکی از انواع فرش است که در واقع صد سالی است در بازار ها یافت می شود و می توان گفت تا قبل از آن فرشی با این اسم وجود نداشت .

تابلو فرش همانطور که گفتیم نوعی از انواع فرش است که مهم ترین شاخصه آن جنبه تزیینی یا جنبه ظاهری و زیبایی آن است . این فرش ها را اغلب در ابعاد کوچک می بافند . مثلا ابعادی مثل ۱۰۰*۵۰ ، ۱۰۰*۷۰ و ۷۰*۵۰ که ابعاد تعریف شده برای بافت این محصولات هستند .

تابلو فرش ، فرشی در ابعاد کوچک است که دور آن با استفاده از انواع قاب ها ، محصور می کنند .

طرح هایی که برای بافت و استفاده در این محصولات به کار گرفته می شود موضوع خاصی را دنبال می کنند و عبارتند از : مناظر طبیعی ، اشخاص ، چهره ، نقاشی های معروف ، گل و ترکیبی .

تابلو فرش می تواند دستباف باشد یا ماشینی برای بافت تابلو فرش های دستباف از الیاف طبیعی مثل پشم ، ابریشم ، کرک ، پنبه و غیره استفاده می شود . فرآیند بافت تابلو فرش به این گونه است که هنرمندان قالیباف با استفاده از دار قالی ، نقشه و نخ شروع به بافتن می کنند تا طرح نقشه به صورت یک تابلو فرش دستباف دربیاید .

این کار ممکن است ماه ها طول بکشد تا محصول نهایی به ثمر بنشینید و آماده استفاده شود .تابلو فرش ماشینی نیز با استفاده از الیاف مصنوعی بافته می شود ، همچون الیاف اکریلیک ، پلی استر ، بی سی اف و غیره .برای بافت این تابلو فرش ها ، از دستگاه های مخصوص استفاده می شود .

قیمت فرش ماشینی

قیمت تابلو فرش ماشینی
تابلو فرش ها مانند بقیه فرش ها عوامل گوناگونی در قیمتشان تاثیر می گذارد .

عوامل موثر در قیمت تابلو فرش عبارتند از :

کیفیت بافت ،الیاف بافت ، دستگاه بافنده ، شیوه بافت ، ابعاد بافت و غیره .

الیاف بافت تابلو فرش ها همانند فرش های ماشینی است ، الیاف آکریلیک بهترین الیافی هستند که می توانند در تولید این محصولات مورد استفاده قرار بگیرند و بنا بر این قیمت بالاتری نسبت به الیاف پلی استر و بی سی اف دارند .

قطعا ابعاد بزرگ تر نخ و الیاف بیشتری می طلبد ابعاد هر چه بیشتر باشد قیمت تابلو فرش ماشینی نیز بیشتر خواهد شد .ارزان ترین تابلو فرشها چاپ سابلیمشن است و بعد از آن بافت و کلاریس قرار می گیرند .

قیمت فرش ماشینی

خرید از سایت بست بافت

 

درباره ی moradi

مطلب پیشنهادی

بهترین رنگ فرش ماشینی بهترین رنگ فرش ماشینی 913394260 612x612

بهترین رنگ فرش ماشینی

بهترین رنگ فرش ماشینی در خرید فرش ماشینی معمولا علاوه بر طرح و نقش های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *